Опубліковано на Рада підприємців при КМУ (http://sumy.radakmu.org.ua)
Головна → Валютна лібералізація: Нацбанк скасував ще один контроль

16.05.2019 14:00
Валютна лібералізація: Нацбанк скасував ще один контроль Валютна лібералізація: Нацбанк скасував ще один контроль

Національний банк України скасував валютний контроль за дотриманням граничних термінів розрахунків за контрактами експорту робіт, послуг і прав інтелектуальної власності.

Як повідомляється на сайті НБУ з посиланням на постанову №67, яка набирає чинності з 16 травня, також регулятор скасував контроль термінів розрахунків для низки операцій з експорту та імпорту важливих товарів, зокрема, для забезпечення обороноздатності країни, забезпечення медичних послуг для українців і розвитку авіаційно-космічного будівництва.

Відзначається, що тепер банки не контролюватимуть дотримання клієнтами граничних термінів розрахунків за зовнішньоекономічними операціями у 365 днів з імпорту товарів державного оборонного замовлення, послуг або ліків за контрактами Міністерства охорони здоров’я зі спеціалізованими організаціями, для лікування людей з рідкісними (орфа) захворюваннями, товарів для виробництва космічної та авіаційної техніки і агрегатів.

Також не будуть контролюватися терміни розрахунків за операціями експорту-імпорту товарів у рамках угод про розподіл продукції, експорту робіт і послуг (крім транспортних і страхових) і прав інтелектуальної власності.

Крім того, Нацбанк дозволив банкам завершувати валютний нагляд за дотриманням бізнесом граничних строків розрахунків за операціями з експорту товарів після зарахування коштів за акредитив.

Джерело: https://news.finance.ua/ua/news/-/449203/valyutna-liberalizatsiya-natsbank-skasuvav-shhe-odyn-kontrol

©Рада підприємців при КМУ. При використанні материалів сайту посилання на РП при КМУ обов'язкове.
Джерело URL: http://sumy.radakmu.org.ua/view/6118