Опубліковано на Рада підприємців при КМУ (http://sumy.radakmu.org.ua)
Головна → 30 найкращих стартапів по версії Forbes Ukraine

2.04.2021 12:21
30 найкращих стартапів по версії Forbes Ukraine 30 найкращих стартапів по версії Forbes Ukraine

До рейтингу ввійшли продуктові технологічні компанії з українським корінням. В умовах, коли будь‑який IT‑бізнес став глобальним, ми визначали цей критерій у такий спосіб: щонайменше один із засновників мусить мати українське громадянство і працювати в Україні або в Україні має бути розташований найбільший центр розробки.

Через це до списку не увійшов Revolut – британський необанк, співзасновником якого є уродженець Миколаєва . Фаундери живуть у Лондоні, а розробка в Україні не ведеться. Найдорожчий учасник рейтингу – платформа для розробників  – при штаті понад 1000 осіб узагалі не має фізичних офісів. Але один із її засновників, , живе і працює у Харкові. До рейтингу не ввійшли майданчики, що торгують фізичною продукцією, на кшталт  або MakeUP, холдингові структури й компанії, поглинені раніше.

Також не взято до уваги бізнеси в галузі аутсорсу, аутстафу і розробки під ключ, а також проєкти, які запущені на гроші великого українського бізнесу й орієнтовані на внутрішній ринок. Учасників списку проранжовано за оцінкою їхньої вартості, поріг відсікання – $20 млн.

Для компаній, які залучали гроші інвесторів, ми орієнтувалися на відкриту інформацію про розміщення. Компанії, які не залучали сторонні кошти, оцінено за середньоринковими показниками, інформацією їхніх власників і розрахунками редакції Forbes. Можливість повідомити актуальні дані про стан свого бізнесу було надано всім учасникам списку. Редакція висловлює вдячність за допомогу в підготовці рейтингу венчурному фондові GR Capital.

Ключові факти

  • Згідно з консервативною оцінкою Forbes, власників бізнесів і партнерів рейтингу, сукупна оцінка учасників списку перевищує $9 млрд. Більша частина цієї суми поки що припадає на компанії з першої п'ятірки: .
  • Усього компанії зі списку отримали не менше $1,15 млрд інвестицій. Лише декілька обійшлися без стороннього капіталу або вважають за краще не розкривати суми вкладень.
  • Переважна більшість учасників рейтингу – компанії віком від чотирьох років. Вони знаходяться в так званій стадії зростання, маючи на руках продукт, що працює, і нарощуючи ключові бізнес-показники. При цьому тільки одна компанія зі списку, Ajax, створює хардверні рішення – охоронні системи. Решта розробляють лише софт.
  • Наймолодший учасник рейтингу – фінтех-компанія , яка робить банківське рішення для агрегації та аналізу даних. Вона запустилася в кінці 2019 року.
  • Частина компаній уперше розкрили свою актуальну оцінку. Так, засновник кешбек-сервісу Letyshops Ігор Гнатовський оцінив свій бізнес у $70–100 млн на випадок продажу. У Ajax розповіли, що відмовилися від пропозиції про купівлю компанії за $500 млн. Засновник агрегатора вакансій Jooble Роман Прокоф'єв поділився, що почав би торги за компанію від оцінки в $110 млн.
  • Сукупний штат компаній зі списку досягає 5000 чоловік. Усі компанії, крім глобального GitLab зі штатом людей із 70 країн, розташували в Україні найбільші центри розробки.
Місце   Інформація Галузь Оцінка Інвестиції
1 Gitlab <i>Фото з особистого архіву</i> Gitlab Розробка $6 млрд $434 млн
2 Grammarly <i>Фото з особистого архіву</i> Grammarly Вебсервіси $1-2,5 млрд $200 млн
3 Ajax Systems <i>Фото DR</i> Ajax Systems Розумні пристрої від $500 млн $11 млн
4 People.ai <i>Фото з особистого архіву</i> People.ai CRM $420–500 млн $107 млн
5 Restream <i>Фото Restream</i> Restream Стримінг $220–250 млн $55 млн
6 Джерело: https://forbes.ua/ratings/30-luchshikh-startapov-02042021-1251

©Рада підприємців при КМУ. При використанні материалів сайту посилання на РП при КМУ обов'язкове.
Джерело URL: http://sumy.radakmu.org.ua/view/6690